NOWOŚĆ!! – ZAFFIRO – TERMOLIFTING TWARZY I CIAŁA

Włókna kolagenowe znajdujące się w naszej skórze są dla niej swoistym rusztowaniem. Gdy skóra jest młoda, jest ich dużo i są bardzo dobrej jakości. Z czasem ich kondycja się pogarsza. Wraz z wiekiem obniża się również aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za tworzenie nowych włókien kolagenowych. Widocznym efektem tego procesu jest utrata jędrności twarzy i ciała, wiotkość, zmarszczki i opadający owal twarzy. Na te problemy z pomocą przychodzi Zaffiro – wielowymiarowy lifting skóry, który zapewnia naturalny, a jednocześnie spektakularny efekt odmłodzenia.

ZAFFIRO – ZASADA DZIAŁANIA

Zaffiro to urządzenie wyposażone w dwie zaawansowane technologie: światło podczerwone i peeling wodny. Podczas zabiegu uzyskujemy podgrzanie głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, co powoduje, że włókna kolagenowe i elastyna, które są odpowiedzialne za napięcie skóry, zostają skrócone do pierwotnej długości. W efekcie skóra staje się napięta i elastyczna, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Efekt ten jest zauważalny już w trakcie zabiegu. Drugim, długofalowym skutkiem zabiegu Zaffiro, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Proces ten następuje stopniowo, dlatego też końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskuje się po okresie 3-6 miesięcy od zabiegu.

WATERPEELING ZAFFIRO

TERMOLIFTING ZAFFIRO

 

ZAFFIRO – PRZEBIEG ZABIEGU

Pierwsza faza zabiegu to peeling wodny. Waterpeeling Zaffiro oczyszcza skórę, przygotowuje ją na dostarczenie składników aktywnych oraz gwarantuje lepsze przewodzenie temperatury. Zabieg termoliftingu wykonywany jest specjalną głowicą wykonaną ze szlachetnego szkła szafirowego. W pierwszej kolejności następuje schłodzenie skóry. Ma to na celu przygotowanie skóry do działania promieniowania IR i ochronę naskórka przed poparzeniem. Następnie głowica emituje promieniowanie podczerwone mające na celu podgrzanie włókien kolagenowych, po czym obszar zabiegowy ponownie zostaje schłodzony zgodnie z zasadą zimno – ciepło – zimno.

ZAFFIRO – BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU


Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Wprowadzenie tak wysokiej temperatury do głębokich warstw skóry jest możliwe dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzącemu. Zapewnia on kontrolowane i bezpieczne przeniknięcie podczerwieni do wnętrza skóry bez naruszenia naskórka. Zabieg Zaffiro można wykonywać bez względu na fototyp skóry, ewentualną opaleniznę czy problemy z naczynkami. Urządzenie Zaffiro posiada wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

ZAFFIRO – WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • Twarz i szyja – likwidacja wiotkich obszarów skóry, podniesienie opadających policzków, poprawa owalu twarzy, widoczna poprawa napięcia i elastyczności twarzy
  • Brzuch – likwidacja wiotkiej skóry, doskonały efekt obkurczania skóry u kobiet po porodzie
  • Ramiona – likwidacja wiotkiej skóry po wewnętrznej stronie ramion (tzw. motylków)
  • Nogi – likwidacja wiotkości skóry po wewnętrznej stronie ud oraz obszarów nad kolanami
  • Bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki

 

ZAFFIRO EFEKTY


Promieniowanie podczerwone IR powoduje natychmiastowe skręcenie włókien kolagenowych. Dlatego pierwsze efekty są zauważalne już w połowie zabiegu. Gdy porównamy dwie połówki twarzy, zauważamy wyraźny efekt podniesienia owalu twarzy i napięcia skóry na części, która została poddana liftingowi. Kolejne zmiany następują stopniowo. Do 6 miesięcy trwa neokolagenogeneza, czyli proces powstawania nowych włókien kolagenowych. Skóra w tym czasie zagęszcza się i staje się mniej podatna na powstawanie zmarszczek i wiotczenie. Podsumowując, lifting termiczny opóźnia proces starzenia się skóry.

ZAFFIRO KATOWICE – PRZECIWWSKAZANIA

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Otwarte rany
  • Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
  • Choroby tkanki łącznej
  • Okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botoks, restylane itp.)

ZAFFIRO – ILOŚĆ ZABIEGÓW

U osób do 25 roku życia wystarczy 1 zabieg.
Osobom z widocznymi oznakami starzenia zaleca się wykonać serię 4 zabiegów w odstępach co jeden miesiąc. Po okresie 6 miesięcy można wykonać zabieg przypominający.
W przypadku zabiegów na ciało zaleca się wykonanie 4-8 zabiegów w odstępach 2 – 4 tygodnie.
Po zabiegu zaleca się pielęgnację produktami na bazie Witaminy C, która skutecznie wzmacnia proces syntezy kolagenu.
Work Categories