KARBOKSYTERAPIA – CUDOWNA MOC DWUTLENKU WĘGLA


Zabieg karboksyterapii polega na podskórnym lub śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla. Jest to terapia bardzo bezpieczna (zatwierdzona przez FDA), a jej skuteczność została udowodniona klinicznie. W naszym salonie do zabiegów karboksyterapii wykorzystujemy urządzenie Medika – jest to jedyne polskie urządzenie z pełnym certyfikatem medycznym. Ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo działania zdobyło ono główną nagrodę w prestiżowym konkursie Inspiracje Roku 2017 oraz na 36. Międzynarodowym Kongresie Kosmetycznym LNE!

Karboksyterapia, ze względu na szeroki wachlarz zastosowań, przyniosła istotny przełom w medycynie estetycznej. Terapia ta zapewnia korzyści w następujących wskazaniach:
 • Wiotkość i starzenie skóry, zmarszczki
 • Cellulit
 • Rozstępy
 • Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
 • Cienie i worki po oczami
 • Wypadanie włosów

 

KARBOKSYTERAPIA – MECHANIZM DZIAŁANIA

Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie i reguluje przepływ krwi. Podany podskórnie wywołuje rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa się przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych, czego efektem jest poprawa mikrokrążenia i odnowa komórek. Ponadto obecność dwutlenku węgla w tkankach wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę – hemoglobina „zostawia” w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Gdy wprowadzimy dwutlenek węgla do tkanki tłuszczowej, częściowo zamienia się on w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Podsumowując, podanie dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów: połączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (efekt przepływu gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

REDUKCJA CIENI POD OCZAMI (DO 90%)

Ciemne cienie pod oczami są efektem zaburzenia krążenia krwi w tej okolicy. Spowolnione mikrokrążenie przyczynia się do gromadzenia się krwi, która przez cienką skórę dolnej powieki jest widoczna w postaci ciemnych, niebieskawych cieni. Dotlenienie tych obszarów uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych. Efektem jest odmłodzenie skóry i poprawa mikrokrążenia – krew jest skuteczniej odprowadzana z leczonego obszaru – cienie pod oczami znikają! Po zakończeniu serii zabiegów, efekt utrzymuje się ponad 6 miesięcy.

REDUKCJA ROZSTĘPÓW, BLIZN

Przyczyną powstawania rozstępów mogą być czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne lub zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Na chwilę obecną nie ma metody, która gwarantuje 100% skuteczność usunięcia tych zmian, jednak techniką, która w bardzo dużym stopniu poprawia wygląd skóry jest właśnie karboksyterapia – metoda ta jest w stanie zmniejszyć widoczność rozstępów nawet o 80%. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) co powoduje lepsze ukrwienie skóry. To powoduje sprawniejszą pigmentację skóry (kolor rozstępów powraca do właściwego koloru skóry). Wzmożona synteza kolagenu pobudzona przez dwutlenek węgla
wpływa na „wyrównanie” zmian. Karboksyterapia jest skuteczną terapią zarówno w przypadku starych jak i nowych rozstępów i blizn.

ZMNIEJSZENIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ


Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym spowodowanym przez przepływ gazu. Ponadto CO2 wprowadzony do tkanki tłuszczowej częściowo zamienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe, natomiast zwiększone ukrwienie usprawnia drenaż limfatyczny, co skutkuje lepszym wydalaniem uwolnionego tłuszczu.

REDUKCJA CELLULITU

Cellulit jest spowodowany nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej powodującym nierówności na powierzchni skóry.
Podanie dwutlenku węgla w okolice zmienione inicjuje stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Poprawa mikrokrążenia powoduje odżywienie i odbudowę komórek, dzięki czemu skóra wygładza się i staje się sprężysta.

REWITALIZACJA (ODMŁODZENIE SKÓRY)


Podanie medycznego gazu CO2 powoduje zwiększony przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy poddanej zabiegowi. Początkowo skóra reaguje stanem zapalnym, dzięki czemu następuje wzmożona produkcja kolagenu. W późniejszym czasie (okres kilku miesięcy) dochodzi do dogłębnej odbudowy skóry – znacznie poprawia się jej jakość i napięcie.

WYPADANIE WŁOSÓW I ZMIANY ŁUSZCZYCOWE


Istotny wpływ na problem wypadania włosów ma poprawa mikrokrążenia w obszarze skóry głowy. Karboksyterapia powoduje poszerzenie naczyń krwionośnych oraz tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Prowadzi to do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem i zmianami łuszczycowymi, co przynosi istotne korzyści w powyższych wskazaniach.

KARBOKSYTERAPIA – PRZEBIEG ZABIEGU


Medyczny dwutlenek węgla jest aplikowany podskórnie lub śródskórnie za pomocą specjalnej aparatury i przy użyciu bardzo cienkiej igły. Samo wkłucie igły jest całkowicie bezbolesne, natomiast w trakcie aplikacji CO2 osoba poddana zabiegowi ma uczucie rozpychania pod skórą, co, w zależności od leczonego obszaru oraz indywidualnych odczuć, może powodować uczucie dyskomfortu.
W miejscu wprowadzenia igły widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Istnieje niewielkie ryzyko powstania „siniaków”. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu oraz uwypuklenia, które znikają po kilku minutach.

KARBOKSYTERAPIA – SERIA ZABIEGOWA


Zazwyczaj seria zabiegowa obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden zabieg w tygodniu. W razie potrzeby można wykonać dwa zabiegi w tygodniu. W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na efekty trzeba czekać od 6 do 12 tygodni. Jeśli chcemy zregenerować skórę w okolicach oczu czasami wystarczy jeden zabieg. Trzy minuty sprawią, że pozbędziemy się „worków pod oczami”.

KARBOKSYTERAPIA – PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża
 • Choroba nowotworowa
 • Ciężka niewydolność nerek
 • Stany zapalne
 • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej
 • Choroby wirusowe
 • Choroby serca i płuc
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne
Work Categories